Turniej Szachowy w Kerkwitz

Relacja

30.03.2005r. z woj. Warmińsko-Mazurskiego wyruszyła 8 osobowa ekipa reprezentująca Polskę na turnieju szachowym który odbył się w Niemczech w miejscowości Kerkwitz.
Wśród reprezentantów znalazła się drużyna z Samborowa (LUKS GOK SAMBOROWO) a mianowicie Krzysztof Opaliński, Patryk Opaliński, Lena Szymanowska, Natalia Oszmian, Abendrot Michał, Kulesza Magdalena, Abendrot Martyna, oraz z Kętrzyna (HETMAN PIONIER KENTRZYN) Barbara Malczyk.
W głównym turnieju gdzie ogólnie wzięło udział 97 osób, Lena Szymanowska była 3 a Krzysztof Opaliński 6. Zaś w grupie poniżej lat 18 zwyciężyła Lena Szymanowska, Krzysztof Opaliński był 3. W grupie do lat 18 zwyciężyła Barbara Malczyk, 2 miejsce zajęła Natalia Oszmian. W grupie do lat 14 Michał Abendrot zajął miejsce trzecie, zaś do lat 12 brązowy medal przypadł dla Magdaleny Kuleszy.
Jedną z atrakcji tego międzynarodowego turnieju był turniej blica w którym pierwsze miejca przypadły Lenie Szymanowskiej w kategorii "Najlepsza kobieta" oraz Natali Oszmian w kategorii "Najlepszy junior" Następną atrakcją był turniej drużynowy w którym Samborowo zajęło 3-miejsce (przegrywając tylko jeden mecz) 1-miejsce zajęli Czesi, 2 pomimo porażki z Samborowem Niemcy.
Dobry humor dopisywał wszystkim zawodnikom aż do dnia 02.04.2005r. w którym to dowiedzieli się o śmierci Jana Pawła II. Cały świat był w żałobie, a reprezentanci różnych krajów stanęli w rozterce wracać czy pozostać. W gruncie rzeczy dnia 04.04.2005r. odbyła się ostatnia partia która rozpoczęto minutą ciszy. Wszyscy zdecydowali ze ten ostatni mecz zadedykują Ojcu Świętemu, dlatego też wiele partii zakończyło się remisem jednoczącym w żalu