Relacja z Finału Centralnego 63. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o Złotą Wieżę

W dniach 12-17 lipca 2021 roku na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie w Województwie Łódzkim odbył się Finał Centralny 63. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o Złotą Wieżę.
W rozgrywkach tych wzięły udział dwie drużyny z Warmii i Mazur – drużyna LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu (zwycięzca eliminacji wojewódzkich) w składzie: Andrzej Gula i Paweł Orłowski (seniorzy), Bartosz Kitewski (junior) oraz Anna Kawa (kobieta) oraz drużyna z Gminy Stawiguda w składzie odpowiednio: Tomasz Rak, Robert Ziehm, Tomasz Hartliński i Nikola Bohdanowicz.
Na podium turnieju, w którym zagrało 20 zawodniczek i 52 zawodników z 17 drużyn, stanęły odpowiednio: na najwyższym stopniu – LKSz GCKiP Czarna, na średnim – LKS Zarzewie Prudnik oraz na najniższym – MUKS Stoczek 45 Białystok.
Reprezentacja z Biskupca zajęła ostatecznie 7. miejsce (awans o 4 oczka z 11. miejsca startowego, 8 dużych punktów, 18 małych punktów), bezpośrednio za nią na 8. miejscu uplasowała się reprezentacja Gminy Stawiguda (awans o 7 oczek z 15. miejsca startowego, 8 dużych punktów, 17 małych punktów). Indywidualny sukces odnotował Bartosz Kitewski z LZS CKTiS Biskupiec, który zajął 3. miejsce na szachownicy juniorskiej, zdobywając 6,5/8 pkt.
Uczestnicy turnieju po trudach rozgrywek (cztery dni po dwie partie dziennie i jedna partia w dniu zakończenia) mieli możliwość skorzystania z atrakcji, które oferuje Gmina Uniejów: mogli zregenerować siły w Termach Uniejów oraz odpocząć w czasie spacerów po ZOO Safari w Borysewie.